Najważniejsze informacje o ubezpieczeniu ac

ubezpieczenie ac najważniejsze informacjeWielu z nas chciałoby zapewne dodatkowo zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze, nie wiedząc jednakże jaki rodzaj ubezpieczenia wybrać. Jedną z najpopularniejszych opcji jest bezsprzecznie AC, określane także mianem Autocasco. Nazwa ta jest zapewne doskonale znana miłośnikom zarówno dwóch jak i czterech kółek – co ona jednakże tak naprawdę oznacza?

Autocasco jest jednym z wariantów ubezpieczenia komunikacyjnego. W przeciwieństwie do OC, jest to dobrowolna forma zabezpieczenia, na którą decyduje się sam kierowca. Nie jest ona narzucana z góry przez państwo czy firmy ubezpieczeniowe w momencie nabycia pojazdu. Pamiętać jednakże musimy, że wykupione Autocasco obejmuje wyłącznie osobę, która zdecydowała się na jego wykupienie. W praktyce oznacza to więc, iż zbywając samochód nie przenosimy praw do ubezpieczenia na nabywcę. Sytuacja jest więc odwrotna niż ma to miejsce w przypadku obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.

Przed czym chroni nas ac?

ubezpieczenie ac przed czym chroniW tym miejscu zadać sobie należy najważniejsze pytanie, a więc – przed czym ochroni nas wykupione AC? Warto wiedzieć, że dzięki jego nabyciu unikniemy konieczności ponoszenia odpowiedzialności finansowej w sytuacji, kiedy to my, jako kierowcy pojazdu, przyczynimy się do spowodowania wypadku, w którym to uszkodzony zostanie inny pojazd.

Firmy ubezpieczeniowe rozszerzają jednakże zakres ochrony, rozciągając ją także na ubezpieczenie przed działaniem żywiołów. Nie musimy się więc w takiej sytuacji obawiać o straty spowodowane powodzią, pożarem, czy trzęsieniem ziemi. Jest to informacja szczególnie istotna dla osób regularnie podróżujących i odwiedzających niebezpieczne zakątki naszego kontynentu.

Jak dowiadujemy się z zasad ogólnych podpisywanego ubezpieczenia, jego zakres jest relatywnie szeroki, jako że pozwala na zabezpieczenie kierującego pojazdem mechanicznym przed następstwami zderzenia z obiektem niebędącym jedno- ani wielośladem, jak również ze zwierzęciem, które to mogło niespodziewanie wbiec na jezdnię. Pamiętać należy również, iż ubezpieczenie Autocasco zabezpiecza kierowcę w sytuacji, gdy sprawca kolizji drogowej pozostaje nieznany lub też gdy samowolnie opuścił on miejsce wypadku próbując uniknąć odpowiedzialności karnej za swoje przewinienie.

Ubezpieczenie ac okres ubezpieczenia

Z uwagi na szeroki zakres ochrony jaki oferuje nam ubezpieczenie OC, firmy je oferujące nalegają, aby wykupywać je na okres co najmniej jednego roku. Jeżeli nie zamierzamy pozbywać się na przestrzeni najbliższych miesięcy pojazdu, warto pokusić się o wybór nawet dłuższego okresu ubezpieczenia, jako że może nam to zagwarantować zauważalnie niższą wysokość składek niż miałoby to miejsce przy wykupieniu wariantu najbardziej oszczędnego.

Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, iż kierowcy, których jazda zaklasyfikowana zostanie jako bezszkodowa (brak stłuczek, kolizji, czy kar nałożonych na skutek prowadzenia auta w sposób zagrażający bezpieczeństwu osób postronnych) otrzymać mogą ofertę jeszcze korzystniejszą. Doświadczeni kierowcy preferujący bezpieczne podróżowanie swoim pojazdem mechanicznym otrzymać mogą upust nawet do sześćdziesięciu procent przy nabywaniu ubezpieczenia AC.

Z wariantem o wiele mniej optymistycznym liczyć się muszą osoby, z których winy miała miejsce stłuczka lub też wypadek w którym poniósł obrażenia inny kierowca lub pieszy. Wyższa stawka ubezpieczenia obowiązuje także dla osób, które nie przekroczyły 25. roku życia, głównie z uwagi na fakt niepełnego zaznajomienia z przepisami ruchu drogowego oraz tendencje do brawurowej jazdy.

Ubezpieczenie ac porady

Kiedy podjęliśmy już decyzję o potrzebie nabycia ubezpieczenia uzupełniającego, nie ograniczajmy się do oferty pierwszej z firm, na której ogłoszenie natknęliśmy się w prasie lub też w Internecie. Eksperci zalecają zestawienie ze sobą możliwie największej ilości ofert, posegregowanie ich względem popularności jaką cieszą się firmy je oferujące na naszym rynku, a następnie – zawężenie kryteriów do dwóch-trzech z nich. Wiedząc, które towarzystwo ubezpieczeniowe jest w stanie skusić nas najkorzystniejszymi warunkami, możemy dodatkowo skontaktować się z jego przedstawicielami celem omówienia szczegółów pakietu Autocasco oraz ewentualnego wynegocjowania zasad świadczenia usługi. Nie zapomnijmy także zapytać o dostępne rabaty czy oferty specjalne!

powrót do strony głównej—>

zobacz również—>ubezpieczenie auta za granicą

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *