Najtańsze OC http://najtanszeoc.eu Najtańsze oc pozwoli szybko znaleźć odpowiednie dla Twoich potrzeb ubezpieczenie auta Mon, 04 Jul 2016 19:14:38 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.5.4 Najważniejsze informacje o ubezpieczeniu ac http://najtanszeoc.eu/najwazniejsze-informacje-o-ubezpieczeniu-ac/ http://najtanszeoc.eu/najwazniejsze-informacje-o-ubezpieczeniu-ac/#respond Wed, 25 May 2016 19:48:51 +0000 http://najtanszeoc.eu/?p=305 Najważniejsze informacje o ubezpieczeniu ac Wielu z nas chciałoby zapewne dodatkowo zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze, nie wiedząc jednakże jaki rodzaj ubezpieczenia wybrać. Jedną z najpopularniejszych opcji jest bezsprzecznie AC, określane także mianem Autocasco. Nazwa ta jest zapewne doskonale znana miłośnikom zarówno dwóch jak i czterech kółek – co ona jednakże tak naprawdę oznacza? […]

Artykuł Najważniejsze informacje o ubezpieczeniu ac pochodzi z serwisu Najtańsze OC.

]]>
Najważniejsze informacje o ubezpieczeniu ac

ubezpieczenie ac najważniejsze informacjeWielu z nas chciałoby zapewne dodatkowo zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze, nie wiedząc jednakże jaki rodzaj ubezpieczenia wybrać. Jedną z najpopularniejszych opcji jest bezsprzecznie AC, określane także mianem Autocasco. Nazwa ta jest zapewne doskonale znana miłośnikom zarówno dwóch jak i czterech kółek – co ona jednakże tak naprawdę oznacza?

Autocasco jest jednym z wariantów ubezpieczenia komunikacyjnego. W przeciwieństwie do OC, jest to dobrowolna forma zabezpieczenia, na którą decyduje się sam kierowca. Nie jest ona narzucana z góry przez państwo czy firmy ubezpieczeniowe w momencie nabycia pojazdu. Pamiętać jednakże musimy, że wykupione Autocasco obejmuje wyłącznie osobę, która zdecydowała się na jego wykupienie. W praktyce oznacza to więc, iż zbywając samochód nie przenosimy praw do ubezpieczenia na nabywcę. Sytuacja jest więc odwrotna niż ma to miejsce w przypadku obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Więcej szczegółowych informacji na ten temat przedstawia wikipedia.

Przed czym chroni nas ac?

ubezpieczenie ac przed czym chroniW tym miejscu zadać sobie należy najważniejsze pytanie, a więc – przed czym ochroni nas wykupione AC? Warto wiedzieć, że dzięki jego nabyciu unikniemy konieczności ponoszenia odpowiedzialności finansowej w sytuacji, kiedy to my, jako kierowcy pojazdu, przyczynimy się do spowodowania wypadku, w którym to uszkodzony zostanie inny pojazd.

Firmy ubezpieczeniowe rozszerzają jednakże zakres ochrony, rozciągając ją także na ubezpieczenie przed działaniem żywiołów. Nie musimy się więc w takiej sytuacji obawiać o straty spowodowane powodzią, pożarem, czy trzęsieniem ziemi. Jest to informacja szczególnie istotna dla osób regularnie podróżujących i odwiedzających niebezpieczne zakątki naszego kontynentu.

Jak dowiadujemy się z zasad ogólnych podpisywanego ubezpieczenia, jego zakres jest relatywnie szeroki, jako że pozwala na zabezpieczenie kierującego pojazdem mechanicznym przed następstwami zderzenia z obiektem niebędącym jedno- ani wielośladem, jak również ze zwierzęciem, które to mogło niespodziewanie wbiec na jezdnię. Pamiętać należy również, iż ubezpieczenie Autocasco zabezpiecza kierowcę w sytuacji, gdy sprawca kolizji drogowej pozostaje nieznany lub też gdy samowolnie opuścił on miejsce wypadku próbując uniknąć odpowiedzialności karnej za swoje przewinienie.

Ubezpieczenie ac okres ubezpieczenia

Z uwagi na szeroki zakres ochrony jaki oferuje nam ubezpieczenie OC, firmy je oferujące nalegają, aby wykupywać je na okres co najmniej jednego roku. Jeżeli nie zamierzamy pozbywać się na przestrzeni najbliższych miesięcy pojazdu, warto pokusić się o wybór nawet dłuższego okresu ubezpieczenia, jako że może nam to zagwarantować zauważalnie niższą wysokość składek niż miałoby to miejsce przy wykupieniu wariantu najbardziej oszczędnego.

Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, iż kierowcy, których jazda zaklasyfikowana zostanie jako bezszkodowa (brak stłuczek, kolizji, czy kar nałożonych na skutek prowadzenia auta w sposób zagrażający bezpieczeństwu osób postronnych) otrzymać mogą ofertę jeszcze korzystniejszą. Doświadczeni kierowcy preferujący bezpieczne podróżowanie swoim pojazdem mechanicznym otrzymać mogą upust nawet do sześćdziesięciu procent przy nabywaniu ubezpieczenia AC.

Z wariantem o wiele mniej optymistycznym liczyć się muszą osoby, z których winy miała miejsce stłuczka lub też wypadek w którym poniósł obrażenia inny kierowca lub pieszy. Wyższa stawka ubezpieczenia obowiązuje także dla osób, które nie przekroczyły 25. roku życia, głównie z uwagi na fakt niepełnego zaznajomienia z przepisami ruchu drogowego oraz tendencje do brawurowej jazdy.

Ubezpieczenie ac porady

Kiedy podjęliśmy już decyzję o potrzebie nabycia ubezpieczenia uzupełniającego, nie ograniczajmy się do oferty pierwszej z firm, na której ogłoszenie natknęliśmy się w prasie lub też w Internecie. Eksperci zalecają zestawienie ze sobą możliwie największej ilości ofert, posegregowanie ich względem popularności jaką cieszą się firmy je oferujące na naszym rynku, a następnie – zawężenie kryteriów do dwóch-trzech z nich. Wiedząc, które towarzystwo ubezpieczeniowe jest w stanie skusić nas najkorzystniejszymi warunkami, możemy dodatkowo skontaktować się z jego przedstawicielami celem omówienia szczegółów pakietu Autocasco oraz ewentualnego wynegocjowania zasad świadczenia usługi. Nie zapomnijmy także zapytać o dostępne rabaty czy oferty specjalne!


powrót do strony głównej—>

zobacz również—>ubezpieczenie auta za granicą

Artykuł Najważniejsze informacje o ubezpieczeniu ac pochodzi z serwisu Najtańsze OC.

]]>
http://najtanszeoc.eu/najwazniejsze-informacje-o-ubezpieczeniu-ac/feed/ 0
Ubezpieczenie auta za granicą http://najtanszeoc.eu/ubezpieczenie-auta-za-granica/ Wed, 25 May 2016 19:35:16 +0000 http://najtanszeoc.eu/?p=297 Ubezpieczenie auta za granicą Ubezpieczenie auta za granicą? Jak? Przed nami lato, a co za tym idzie – okres wakacyjny. Dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze, co zachęca osoby z żyłką podróżnika do wojaży, niejednokrotnie za granicę. Jeżeli jednak wybieramy się do innego kraju, pamiętać powinniśmy o podstawowych zasadach dotyczących ubezpieczenia, jako że nie […]

Artykuł Ubezpieczenie auta za granicą pochodzi z serwisu Najtańsze OC.

]]>
Ubezpieczenie auta za granicą

ubezpieczenie auta za granicą

Ubezpieczenie auta za granicą? Jak?

Przed nami lato, a co za tym idzie – okres wakacyjny. Dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze, co zachęca osoby z żyłką podróżnika do wojaży, niejednokrotnie za granicę. Jeżeli jednak wybieramy się do innego kraju, pamiętać powinniśmy o podstawowych zasadach dotyczących ubezpieczenia, jako że nie jest wykluczone, że (niekoniecznie z naszej winy) podczas wyprawy miejsce będzie mieć wypadek, kolizja drogowa, potrącenie pieszego lub inny niepożądany incydent. Przed opuszczeniem granic Polski upewnijmy się więc, iż nasze ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (popularnie określane mianem OC) jest aktualne i pokryje ewentualne szkody.

OC czy Zielona Karta?

Kierowcy niezbyt chętnie sięgający do portfela zapewne ucieszą się na wieść, że w wielu krajach europejskich dokumentem gwarantującym pełne wyłączenie z odpowiedzialności jest dowód posiadania ważnego OC. Niemniej jednak, wybierając się w dalszą podróż samochodową, przykładowo do Albanii, Rosji, czy na Ukrainę, przygotować musimy także tak zwaną Zieloną Kartę, która to traktowana jest jako ubezpieczenie międzynarodowe.

Co bardziej dociekliwi czytelnicy zadawać sobie mogą pytanie o zasadność wykupywania ubezpieczenia uzupełniającego, niejednokrotnie oferowanego kierowcom wybierającym się na wakacje własnym samochodem. Czy warto z niego korzystać? Naszym zdaniem jest to jak najbardziej wskazane, jako że pakiet uzupełniający jest gwarancją pełnego wsparcia technicznego naszego pojazdu w przypadku awarii.

Możemy więc być pewni, że w momencie, gdy auto odmówi posłuszeństwa, wystarczy telefon do ubezpieczyciela, który to na własny koszt zapewni odholowanie samochodu do znajdującego się w pobliżu autoryzowanego serwisu lub – w przypadku jego niedostępności – specjalistycznego warsztatu. Niekiedy firmy oferują także dodatkowe wsparcie finansowe mające formę pokrycia kosztów pobytu w pobliskim hotelu czy pensjonacie w przypadku, gdy nie ma możliwości, aby uszkodzone auto naprawione zostało tego samego dnia, w którym zostało ono dostarczone do mechanika.

Opieka medyczna i auto zastępcze

ubezpieczenie auta za granicą auto zastępczeOdpowiednie ubezpieczenie to także zapewniona opieka medyczna. W przypadku jakiejkolwiek kolizji lub poniesienia obrażeń zarówno przez osobę kierującą pojazdem mechanicznym jak i przez jego pasażerów, ubezpieczyciel zobowiązany jest zadbać o odpowiednią ich hospitalizację oraz umożliwienie możliwie najszybszego powrotu do pełni zdrowia.

Wykupując ubezpieczenie auta pamiętajmy także o uzyskaniu dokładnych informacji odnośnie warunków, na jakich kierowcy przydzielane jest auto zastępcze w sytuacji, gdy jego pojazd zostanie uszkodzony lub tez skradziony. Wybierajmy przede wszystkim firmy oferujące długi okres użytkowania takiego auta awaryjnego. Umożliwi nam to bezpieczne dotarcie do domu lub też dokończenie zaplanowanej podróży. W przypadku ubezpieczeń uzupełniających, okres na jaki kierowcy udostępniany jest pojazd zastępczy wynosi od dziesięciu do nawet czternastu dni. Druga z opcji okazać się może wysoce kusząca dla osób przebywających kilkaset kilometrów od granic kraju rodzinnego.

Ubezpieczenie auta wykupić należy przede wszystkim po to, aby czuć się bezpiecznie podczas podróży. Kwestią drugorzędną, jednakże również istotną jest możliwość zaoszczędzenia funduszy, które przeznaczone musiałyby zostać na nieplanowane naprawy pojazdu. Pamiętać bowiem należy, że wszelkie usterki za granicą usuwane są zgodnie z lokalnym cennikiem, który niejednokrotnie po przeliczeniu waluty okazuje się być wydatkiem ponad nasze siły. Odpowiednio wybrane ubezpieczenie pozwoli nam uniknąć kosztów holowania czy wymiany podstawowych podzespołów pojazdu, których koszt sięgać może nawet tysiąca złotych.

Wszystko w pakiecie

ubezpieczenie auta za granicą pakietSpecjaliści doradzają, aby zamiast wykupywania poszczególnych usług zdecydować się na tak zwany pakiet assistance, który to obejmuje wszystkie nadmienione powyżej świadczenia ubezpieczeniowe, a dodatkowo oferowany jest zainteresowanym w atrakcyjnej cenie. Decydując się na pełne ubezpieczenie auta oraz osób nim podróżujących nie tylko będziemy pewni wsparcia jakie otrzymamy w przypadku jakichkolwiek problemów technicznych czy zdrowotnych, ale i poczynimy oszczędności, które to następnie przeznaczyć można będzie na kolejną wyprawę poza granicę kraju. Nie bez powodu mówi się, że bezpieczeństwo nie ma ceny.


powrót do strony głównej—>

zobacz również —>likwidacja szkody komunikacyjnej krok po kroku

Artykuł Ubezpieczenie auta za granicą pochodzi z serwisu Najtańsze OC.

]]>
Najtańsze oc dla młodych kierowców 2016 http://najtanszeoc.eu/najtansze-oc-dla-mlodych-kierowcow-2016/ Wed, 18 May 2016 18:19:56 +0000 http://najtanszeoc.eu/?p=283 Najtańsze oc dla młodego kierowcy w 2016 roku może być nawet kilka razy droższe niż ubezpieczenie 40 – latka. Poniżej przedstawiamy trudności, z jakimi spotka się młody posiadacz auta, pragnący je ubezpieczyć oraz podpowiadamy co zrobić, żeby zaoszczędzić. Jak ubezpieczyciele traktują młodych kierowców? Młodzi kierowcy nie cieszą się zaufaniem ubezpieczycieli, co nie stanowi raczej niespodzianki. […]

Artykuł Najtańsze oc dla młodych kierowców 2016 pochodzi z serwisu Najtańsze OC.

]]>
Najtańsze oc dla młodego kierowcy w 2016 roku może być nawet kilka razy droższe niż ubezpieczenie 40 – latka. Poniżej przedstawiamy trudności, z jakimi spotka się młody posiadacz auta, pragnący je ubezpieczyć oraz podpowiadamy co zrobić, żeby zaoszczędzić.

Jak ubezpieczyciele traktują młodych kierowców?

najtańsze oc dla młodych kierowcówMłodzi kierowcy nie cieszą się zaufaniem ubezpieczycieli, co nie stanowi raczej niespodzianki. Każdy z nas pamięta swoje początki za kółkiem, kiedy nabieraliśmy bardzo powoli pewności siebie. Natomiast, jak tylko poczuliśmy się odrobinę pewniej, pędziliśmy przed siebie na złamanie karku, prawie w ogóle nie zwalniając poniżej 100km/h. Taką brawurę studzi dopiero kilka groźnych sytuacji i ostrzejszych hamowań, gdzie uświadamiamy sobie, żeby się opamiętać.

Odrobina statystyk dla przestrogi

Statystyki prowadzone przez Komendę Główną Policji pokazują, że w 2015 roku na na 1 milion populacji w grupie wiekowej 18-24 lata odnotowano 131,3 zabitych i aż 2074,5 rannych w wyniku wypadków samochodowych. Dla porównania w grupie wiekowej 25-39 lat statystyki te wynoszą odpowiednio 75,1 zabitych i 1227 rannych. Z kolei z badań Krajowej Rady Bezpieczeństwa Drogowego wynika, że co trzeci młody kierowca nie widzi nic złego w wypiciu kilku drinków czy piw przed jazdą samochodem. Wśród 18-24-latków jest też najmniejszy odsetek osób zapinających pasy.

Brak zniżek dla młodych kierowców

Ubezpieczyciele robią wszystko, żeby nie stracić na braku rozsądku początkujących kierowców, dlatego zwyżki dotykają przede wszystkim osób w przedziale 18-25 lat oraz tych,  którzy posiadają prawo jazdy krócej niż trzy lata.

Różnica między młodym a doświadczonym kierowcą w wysokości oc

najtańsze oc dla młodych kierowców 2016Ceny ubezpieczeń OC na przykładzie 20-latka z prawem jazdy od roku, oraz 39-latka z 19-letnim doświadczeniem za kierownicą:

Dane samochodu: auto z 2005 roku w klasie b, z silnikiem poniżej 1.9l i mocą poniżej 100KM

Właścicielem jest 20-letni student z prawkiem od roku oraz 39-letni pracownik budowlany, prawo jazdy od 19 lat, jazda bez szkód i 60 proc. zniżki

Cena OC dla studenta to 1720 zł
Cena OC dla pracownika budowlanego to 455 zł

Dlaczego więc płacisz więcej?

Masz mniej niż 26 lat

Masz prawo jazdy krócej niż 3 lata

Nie masz zniżek

Najtańsze oc dla młodych kierowców jest wyższe z kilku powodów, najważniejszy z nich to wiek. Więcej zapłacisz również dlatego, że od niedawna posiadasz prawo jazdy. Ze zwyżką za brak doświadczenia musisz się liczyć przez pierwsze 3 lata po zdaniu egzaminu. Wiąże się to również z brakiem zniżek na OC i AC. Po prostu przez to, że wcześniej nie miałeś wykupionego ubezpieczenia i nie mogłeś zgromadzić ulg za bezszkodową jazdę, nie dostaniesz zniżki, na którą może liczyć kierowca, który od 7 lat nie miał żadnej stłuczki.

Ubezpieczyciele bardziej przychylnie patrzą również na kierowców ustatkowanych, po ślubie i z dziećmi. A w dzisiejszych czasach niewiele osób zakłada przecież rodzinę w wieku 20-25 lat.

Jak więc zaoszczędzić?

1. Dopisz do dowodu rejestracyjnego współwłaściciela ze zniżkami

2. Zarejestruj samochód na kierowcę ze zniżkami

2. Poszukaj specjalnych promocji i zniżek

najtańsze oc jak zaoszczędzićCo zatem powinieneś zrobić, żeby chociaż w części uniknąć płacenia majątku za ubezpieczenie i uzyskać najtańsze oc dla młodych kierowców w 2016 roku? Najprostszym i najlepszym sposobem jest dopisanie do dowodu rejestracyjnego starszego, bardziej doświadczonego kierowcy ze zniżkami. W wyniku tego, twój ubezpieczyciel uwzględni przy wyliczaniu wysokości składki nie tylko twoje zwyżki za wiek czy też małe doświadczenie, ale również ulgi współwłaściciela. Opłata będzie znacznie niższa, niż w przypadku jednego, młodego właściciela samochodu.

Istnieje również bardziej radykalne rozwiązanie – zarejestrowanie samochodu tylko na jednego, doświadczonego kierowcę ze zniżkami, np. twojego ojca. Pamiętaj jednak, że ubezpieczyciele wymagają zadeklarowania tego, kto będzie jeździł ubezpieczanym samochodem. Informując towarzystwo ubezpieczeniowe o tym, że auta będzie używał również młody, niedoświadczony kierowca, musisz liczyć się ze zwyżką – pomimo ulg twojego taty, mamy czy też starszego brata. Pamiętaj też, że na twoje konto nie będą naliczane zniżki za bezszkodową jazdę, a po ewentualnej stłuczce – podobnie jak w przypadku wspólnego posiadania samochodu i niezależnie od tego kto ją spowoduje – doświadczony kierowca straci ulgi na wszystkie pojazdy.

W tym momencie zapewne pomyślałeś, że idealnym rozwiązaniem byłoby zarejestrowanie samochodu na kierowcę ze zniżkami i nieinformowanie ubezpieczyciela o tym, że będzie nim jeździł 20-latek. Pamiętaj jednak, że gdy dojdzie do wypadku, a towarzystwo ubezpieczeniowe będzie mogło udowodnić, że auto prowadził np. syn właściciela, może się to wiązać dopłatą do ubezpieczenia.

Kupując ubezpieczenie możesz również poszukać różnego rodzaju zniżek i promocji, którymi ubezpieczyciele kuszą nowych klientów. Jest duża szansa, że w wieku 21 lat udał się wykupić OC bez zwyżki za wiek.

Szukając najtańszego oc dla młodych kierowców w 2016 roku musisz liczyć się z tym, że ubezpieczyciele nie ufają młodym kierowcom. Niestety statystki potwierdzają ich obawy. Pamiętaj jednak, że nie musisz płacić majątku za ubezpieczenie OC nawet jeśli masz 20 lat, a egzamin na prawo jazdy zdałeś miesiąc temu. Jeśli chcesz zaoszczędzić, zastosuj się do powyższych wskazówek.


Sprawdź również—>auto z Niemiec 2016 krok po kroku

Powrót do strony głównej—>

 

Artykuł Najtańsze oc dla młodych kierowców 2016 pochodzi z serwisu Najtańsze OC.

]]>
Auto z Niemiec 2016 krok po kroku http://najtanszeoc.eu/auto-z-niemiec-2016-krok-po-kroku/ http://najtanszeoc.eu/auto-z-niemiec-2016-krok-po-kroku/#respond Tue, 17 May 2016 19:12:34 +0000 http://najtanszeoc.eu/?p=281 Sprowadzanie aut z Niemiec jest nadal bardzo popularne w Polsce a sama procedura ubezpieczenia takich samochodów nie należy do rzeczy prostych. Jakie czynności musimy więc podjąć i z jakimi kosztami się liczyć? Zmiany od 1 stycznia 2016 1. Zakup sprowadzonego z Niemiec auta nie podlega opłacie recyklingowej w kwocie 500 zł Dotychczas 500 zł opłaty […]

Artykuł Auto z Niemiec 2016 krok po kroku pochodzi z serwisu Najtańsze OC.

]]>
Sprowadzanie aut z Niemiec jest nadal bardzo popularne w Polsce a sama procedura ubezpieczenia takich samochodów nie należy do rzeczy prostych. Jakie czynności musimy więc podjąć i z jakimi kosztami się liczyć?

Zmiany od 1 stycznia 2016

1. Zakup sprowadzonego z Niemiec auta nie podlega opłacie recyklingowej w kwocie 500 zł

Dotychczas 500 zł opłaty recyklingowej płacili kierowcy, którzy sprowadzali auta z zagranicy. Od 1 stycznia 2016 roku opłata ta przestanie obowiązywać.

2. Trzy tablice rejestracyjne a nie dwie

Dodatkową tablicę można wyrobić od razu przy rejestrowaniu samochodu lub później, w dowolnym momencie. Jej koszt to 52,5 złotego (+0,5 zł opłaty ewidencyjnej).Wreszcie będziemy mogli wyrobić oficjalną i legalną trzecią tablicę rejestracyjną, którą zamontujemy na bagażniku rowerowym. Zmiana ta była postulowana od wielu lat, a dotychczas trzeba było liczyć na wyrozumiałość Policji, gdy rowery zasłaniały tablicę

3. W umowach kupna/sprzedaży muszą być pełne dane nabywcy samochodu

Nie wystarczy nazwisko i adres zamieszkania. Od nowego roku obowiązkowe będą: PESEL, REGON, adres zamieszkania albo siedziby firmy.

Kupno auta

najtansze oc kupno autaKupując auto powinniśmy pamiętać przede wszystkim o uzyskaniu od sprzedawcy dwóch dokumentów: niemiecka karta pojazdu (duży brief) oraz dowód rejestracyjny poprzedniego właściciela. Ponadto niezbędna jest też oczywiście umowa kupna-sprzedaży auta. To są trzy podstawowe dokumenty potrzebne do zarejestrowania auta z Niemiec w Polsce. Dokumenty musimy oddać do tłumaczenia tłumaczowi przysięgłemu. Koszt tłumaczenia to około 100 zł.

Wizyta w urzędzie celnym

Opłacamy tutaj akcyzę od zakupu auta za granicą. Wyróżnia się dwie stawki: 3,1 proc. wartości auta dla pojemności do 2.000 cm3 oraz 18,6 proc. wartości dla aut o pojemności powyżej 2.000 cm3. Akcyzę można opłacić w urzędzie celnym właściwym dla miejsca zameldowania kupującego auto. Czyli jeśli jesteśmy z Warszawy, to szukamy urzędu celnego w Warszawie a nie np.w Krakowie. Uwaga! Nie ma konieczności stawiania się Urzędzie Celnym osobiście – akcyzę można opłacić również przez internet.

Ważny przegląd techniczny

Gdy auto nie ma ważnego niemieckiego przeglądu technicznego, musimy udać się do stacji diagnostycznej. Badanie techniczne kosztuje ok. 100 zł. Dodatkowe 100 zł zapłacimy za tzw. zaświadczenie pokolizyjne, jeśli kupione auto jest samochodem powypadkowym. Wydział komunikacji może też zażądać od nas dodatkowych informacji o aucie, których nie ma w niemieckich dokumentach (np. masa własna, nacisk na oś, rok produkcji) – wtedy będziemy zmuszeni do wykonania dodatkowych badań na stacji diagnostycznej, oczywiście za dodatkową opłatą (ok. 50 zł) w celu ustalenia tych danych.

Z wykonania badania technicznego jesteśmy w Polsce zwolnieni, jeśli samochód ma ważne niemieckie badania techniczne – wydział komunikacji powinien je przepisać. Zwykle nie ma z tym problemu. Niemieckie badanie jest ważne przez 2 lata, a polskie przez 1 rok. Stąd polskie wydziały komunikacji przy uznawaniu niemieckich badań „urywają” z nich 1 rok, np. jeśli nasze auto ma ważne niemieckie badania do lipca 2017r., to nasz urząd uzna nam je, ale ich ważność określi tylko do lipca 2016r.

Wizyta w wydziale komunikacji

Udajemy się tam z kompletem dokumentów: opłacona akcyza, oryginały i tłumaczenia, zaświadczenie o pozytywnym badaniu technicznym. Gdy auto ma ważne badanie techniczne, dokonane wcześniej w Niemczech, wydział komunikacji ma obowiązek je uznać. W praktyce jednak często wygląda tak, że mimo ważnych niemieckich badań technicznych, kieruje auto do polskiej stacji diagnostycznej, wydając nam tymczasowe tablice rejestracyjne oczywiście odpłatnie. W wydziale komunikacji płacimy za tablice stałe ok. 250 zł. W dniu wizyty w wydziale otrzymamy tablice oraz 30-dniowy tymczasowy dowód rejestracyjny. Po stały dowód rejestracyjny trzeba się zgłosić w przeciągu najczęściej miesiąca.

Zestawienie wszystkich opłat

tłumaczenia dokumentów: 1najtansze oc zestawienie opłat00 zł
urząd celny: procent od wartości auta 3,1 lub 18,6
badanie techniczne: 100-200 zł
wydział komunikacji: 250 zł za tablice rejestracyjne

RAZEM: ok. 450 zł + akcyza

 


sprawdź również—> likwidacja szkody komunikacyjnej krok po kroku
powrót na stronę główną—>

Artykuł Auto z Niemiec 2016 krok po kroku pochodzi z serwisu Najtańsze OC.

]]>
http://najtanszeoc.eu/auto-z-niemiec-2016-krok-po-kroku/feed/ 0
Likwidacja szkody komunikacyjnej krok po kroku http://najtanszeoc.eu/likwidacja-szkody-komunikacyjnej-krok-po-kroku/ Tue, 17 May 2016 19:10:02 +0000 http://najtanszeoc.eu/?p=279 Kolizja samochodowa to sytuacja, której każdy z nas stara się uniknąć, jeśli jednak już się zdarzy warto wiedzieć jak przebiega likwidacja szkody komunikacyjnej krok po kroku i jak wykorzystać w tym ubezpieczenie OC, które przecież każdy używany samochód musi posiadać. Krok Pierwszy: Spisanie oświadczenia, protokołu kolizji W przypadku gdy wina jest bezsprzeczna i sprawca wypadku […]

Artykuł Likwidacja szkody komunikacyjnej krok po kroku pochodzi z serwisu Najtańsze OC.

]]>
Kolizja samochodowa to sytuacja, której każdy z nas stara się uniknąć, jeśli jednak już się zdarzy warto wiedzieć jak przebiega likwidacja szkody komunikacyjnej krok po kroku i jak wykorzystać w tym ubezpieczenie OC, które przecież każdy używany samochód musi posiadać.

Krok Pierwszy: Spisanie oświadczenia, protokołu kolizji

likwidacja szkody komunikacyjnejW przypadku gdy wina jest bezsprzeczna i sprawca wypadku przyznaje się do winy, wystarczy spisać oświadczenie, w którym potwierdza to na piśmie. Należy zebrać na nim takie informacje jak: dane sprawcy ( imię, nazwisko, adres zameldowania, nr dowodu osobistego lub pesel), numer polisy, data i okoliczności wypadku oraz marki i numery rejestracyjne pojazdów. Należy także spisać okoliczności wypadku oraz uszkodzenia obu aut. Warto również porobić zdjęcia po wypadku oraz zebrać dane od świadków zdarzenia. Przykładowe oświadczenie może wyglądać następująco:

“Ja, Jan Kowalski (… – dane sprawcy) spowodowałem kolizję drogową, w której poszkodowany został (… – dane poszkodowanego). Dokładny Opis zdarzenia”
Podpisy

W przypadku, gdy nikt nie chce przyznać się do winy, należy wezwać policję, która ustali przebieg wydarzeń i wskaże sprawcę. Będzie mieć to też skutek w postaci wystawienia mandatu i punktów karnych dla sprawcy, dlatego o ile to możliwe warto załatwić tą sprawę polubownie.

Krok drugi: Zgłoszenie szkody ubezpieczycielowi

Gdy zebraliśmy wszystkie dane oraz sprawca został ustalony, należy to zgłosić do ubezpieczyciela sprawcy chyba, że nasz ubezpieczyciel oferuje nam bezpośrednią likwidację szkód to wtedy, możemy przesłać wszystkie informacje naszemu towarzystwu.

Krok trzeci: Czekaj na decyzję

Możliwe, że w tym czasie ubezpieczyciel poprosi Cię o uzupełnienie niektórych danych, bądź zechce zapoznać się z dodatkowymi informacjami, w tym z relacjami świadków zdarzenia. Ubezpieczyciel ma 30 dni na wypłatę odszkodowania od momentu zgłoszenia szkody. Wyjątkiem są tu sytuacje, kiedy nie udało się określić wszystkich okoliczności zdarzenia. Wtedy wypłata następuje w ciągu 14 dni od chwili ich ustalenia.

Krok czwarty: Wypłata odszkodowania

wypłata odszkodowaniaGdy już otrzymaliśmy odszkodowanie, warto sprawdzić czy jest to suma, która odpowiada kosztom, jakie ponieśliśmy w celu wyeliminowania szkody. Jeśli kwotę te uznajemy za nieadekwatną, możemy się odwołać od decyzji ubezpieczyciela, a w przypadku niepowodzenia tej drogi zawsze pozostaje ścieżka sądowa, w której również możemy dochodzić swojej racji.


sprawdź także—>najtańsze oc dla młodych kierowców 2016

powrót do strony głównej—->

Artykuł Likwidacja szkody komunikacyjnej krok po kroku pochodzi z serwisu Najtańsze OC.

]]>